Francja: kule bilardowe z politykami

We Francji będzie można kupić zestaw kul bilardowych z podobiznami polityków, którzy planują start w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Specjalny zestaw będzie dwa razy droższy od zwykłych kul do gry

We Francji będzie można kupić zestaw kul bilardowych z podobiznami polityków, którzy planują start w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Firma produkująca te kule starała się zachować równowagę polityczną między różnymi ugrupowaniami.

Na kulach zostały umieszczone fotografie tych polityków, którzy już zgłosili swoją chęć startu w przyszłorocznych wyborach oraz tych, którzy są uważani za potencjalnych kandydatów.

W zestawie jest sześć kul "lewicowych". Są one ozdobione między innymi podobiznami Segolene Royal z Partii Socjalistycznej oraz Dominique Voynet z Partii Zielonych. Na ośmiu kulach widnieją twarze kandydatów prawicowych. Są to między innymi Nicolas Sarkozy, Jacques Chirac, Dominique de Villepin i Jean-Marie Le Pen

Istnieją również dwie kule "apolityczne". Jedna z nich, która służy do rozpoczynania gry, jest biała. Druga, która ma jako ostatnia trafić do jednej z łuz, jest koloru czarnego.

Ten "prezydencki bilard" kosztuje niemal dwa razy więcej niż klasyczny zestaw kul.