Britney się rozwodzi!

We wtorek słynna gwiazda pop niespodziewanie złożyła wniosek o rozwód, twierdząc, że między nią a jej mężem - Kevinem Federlinem, występują "różnice nie do pogodzenia". Britney Spears wystąpiła o rozwód zaledwie dwa miesiące po urodzeniu drugiego dziecka.

Z tego co wiadomo, Britney wystąpiła o opiekę nad dwójką dzieci, których ojcem jest Federline - rocznym Seanem Prestonem i dwumiesięcznym Jamesem Jaydenem, ale nie żąda alimentów.

Plotki o rozpadzie małżeństwa Spears krążyły już od miesięcy. Piosenkarka nie wspomniała jednak ani słowem o rozwodzie, kiedy w poniedziałek wieczorem wystąpiła w programie "The Late Show with David Letterman". Gwiazda pojawiła się w studiu w nowej fryzurze, ubrana w czarną spódniczkę mini, wyglądając niezwykle sexy. Uważni obserwatorzy zauważyli także brak obrączki. Dzień później prasa przypomniała, że Spears nie pojawiła się na zeszłotygodniowym przyjęciu męża, który w Nowym Jorku świętował wydanie swojego pierwszego albumu "Playing With Fire".

Touch Magazine napisał, że Britney widziano Nowym Jorku jak zapłakana wybiegła z restauracji, a magazyn Us Weekly dodał, że podczas pobytu w tym mieście małżonkowie zatrzymali się w różnych hotelach.

Jeszcze latem Spears zapewniała, że nie czuje się odrzucona przez męża, który, jak dodała, pomagał jej w trudnych chwilach podczas drugiej ciąży. W czerwcu gwiazda wygrała proces z brytyjską edycją "The National Enquirer", który napisał, że Spears zamierza się rozwieść z Federlinem.

Kim jest Federline?

Kevin, cztery lata starszy od Britney, był tancerzem w jej teledyskach. Mężem gwiazdy został w 2004 roku. Po ślubie pozostawał w cieniu żony i często określany był jako Mr. Britney Spears, albo K-Fed. Żeniąc się z Britney był już ojcem dwójki dzieci ze związku z aktorką Shar Jackson.

Britney zajmuje się dziećmi, Kevin imprezuje

Pierwsze dziecko zatrzymało na jakiś czas karierę Britney, jednak jej mąż nie przestał znikać z czołówek plotkarskich magazynów, często zamiast ojcowskich obowiązków wybierając głośne imprezy.

Historię swojego małżeństwa para przedstawiła w zrealizowanym w 2005 roku reality show "Britney & Kevin: Chaotic". Pokazano w nim między innymi sfilmowanego przez Britney nagiego Kevina pod prysznicem, a także "wywiad" podczas którego naga Britney przepytywała męża.

Seksualność upubliczniona

W szóstym miesiącu drugiej ciąży gwiazda wystąpiła nago dla magazynu Harper's Bazaar, a jej zdjęcie znalazło się na okładce pisma.

W poniedziałek sąd w Los Angeles oddalił pozew Britney przeciwko Us Weekly, która oskarżyła pismo o sfarbykowanie historii o bardzo odważnym erotycznie filmie, który miała nakręcić z mężem. Sędzia powiedział, że gwiazda "sama uczyniła ze swojej seksualności rzecz publiczną i przynoszącą zyski".

Związek z Federlinem było drugim małżeństwem gwiazdy. Pierwsze zawarła "pod wpływem chwili" w Las Vegas ze swym chłopakiem z liceum. Małżeństwo szybko anulowano.