Opole: Zembaczyński zdecydowanie wygrywa

Liderem prezydenckiej stawki w Opolu jest urzędujący obecnie prezydent Ryszard Zembaczyński (PO). Z badania przeprowadzonego w ostatnich dniach na zlecenie ?Gazety? wynika, że zagłosuje na niego 44 proc. wyborców. To o dwa punkty procentowe więcej niż wynikało z wrześniowego sondażu.

Od tego czasu jego najpoważniejsi rywale zdecydowanie stracili poparcie. Na Dariusza Smagałę, który startuje z własnego komitetu, i kandydata lewicy Andrzeja Namysło głosować będzie po 6 proc. Natomiast kandydat PiS Grzegorz Sawicki ma zalewie 5 proc. poparcia.

Niewykluczone, że nowy prezydent zostanie wybrany już w pierwszej turze, bowiem wciąż niezdecydowanych, a deklarujących udział w wyborach jest aż 31 proc. - Zamierzam nadal prowadzić spokojną, merytoryczną kampanię. Ale jestem też przygotowany na drugą turę - zapowiada Zembaczyński.

Dużą przewagę Platforma ma także w wyborach do rady miasta - głosowanie na kandydatów z tej listy deklaruje już 44 proc. mieszkańców, podczas gdy PiS ma zaledwie 11 proc. poparcia, a Lewica i Demokraci - 9 proc. Pozostałe komitety raczej na mandaty nie mogą liczyć.