Zaniedbany Stonehenge

Z najnowszych badań wynika, że zarządzający Stonehenge mają problemy - podaje portal BBC. Znajdujący się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO kamienny krąg coraz bardziej podupada.

Wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie "The National Geographic Traveler" wykazały, że Stonehenge jest "zabałaganiony" i "zatłoczony". Magazyn podał, że nie spełniono w jego przypadku 56 ze 100 kryteriów prawidłowego zarządzania obiektem turystycznym.

Opiekujące się Stonehenge Dziedzictwo Angielskie (English Heritage) wyjaśniło, że nie radzi sobie z natłokiem turystów odwiedzających krąg i zostawiających po sobie śmieci. - To prawda, że Stonehenge stracił część swojego uroku, ale - fakt faktem - to jedyne brytyjskie miejsce znajdujące się na liście Światowego Dziedzictwa, które został nominowane do listy Siedmiu Nowych Cudów Świata - napisano w oświadczeniu.

Rzeczywiście, tajemniczy krąg znalazł się wśród obiektów nominowanych do tytułu jednego z Siedmiu Nowych Cudów Świata. Konkurs organizuje szwajcarska grupa 7 Nowych Cudów, a 94 obiekty z listy UNESCO ocenia ponad czterystu turystycznych ekspertów. Wyniki zostaną ogłoszone w lipcu 2007.