Koniec służby cywilnej

Dziś wchodza w życie ustawy o państwowym zasobie kadrowym i o służbie cywilnej. Znika Urząd Służby Cywilnej - jego obowiązki przejmie kancelaria premiera

Kto personalnie? Wczoraj Centrum Informacyjnego Rządu nam nie odpowiedziało. Nieoficjalnie wiemy, że typowany jest dyrektor generalny kancelarii premiera Jakub Skiba.

- Wszystkie partie, cokolwiek by nie mówiły, cieszą się z tego co się stało. Nowe przepisy dotyczące urzędników są na rękę politykom, bo rozwiązują im ręce w sprawach kadrowych- mówił nam wczoraj jeden z wyższych urzędników likwidowanego Urzędu Służby Cywilnej. - Polska zostanie między krajami, które mają spolityzowaną, a nie neutralną politycznie administrację.

Ze 100 pracowników Urzędu, część odeszła do innych urzędów. Reszta przez 3 miesiące będzie pracownikami kancelarii premiera. Ilu będzie musiało odejść - nie wiemy.

Odchodzący szef służby cywilnej Jan Pastwa nie chce komentować wprowadanych zmian: - Nie czuję się upoważniony ani do chwalenia ani do krytykowania nowych rozwiązań - wyjaśnił "Gazecie".