Bestry: Zarzuty molestowania zemstą Maksymiuka

Bydgoski poseł Jan Bestry jest zdania, że padł ofiarą zemsty za wyprowadzenie grupy parlamentarzystów z Samoobrony. "Byłem szantażowany" - powiedział polityk Polskiemu Radiu PiK, wskazując na Janusza Maksymiuka. Ten jednak zaprzecza.

Dzisiejszy "Super Express" podał, że Jan Bestry, były parlamentarzysta Samoobrony, a teraz lider prorządowego Ruchu Ludowo-Narodowego, molestował w latach 80. uczennice. Dziennik powołuje się na informacje dyrektorki szkoły ze Szczecina, w której przed dwudziestu laty uczy Jan Bestry. Przytacza też wspomnienia jego uczennicy oraz jej matki. Gazeta informuje, że o sprawie nie została powiadomiona milicja, a Bestry zrezygnował z pracy w szkole.

Bestry: Jestem w szoku po lekturze artykułu "Super Expressu"

Poseł Bestry w publikacji "Super Expressu" dopatruje się zemsty byłych kolegów z Samoobrony. Przyznaje, że był ogromnie zszokowany lekturą artykułu. Mówi, że od trzech tygodni Janusz Maksymiuk go szantażował. Miał grozić Bestremu, że jeśli nie odda mu posłów, to go wykończy. Lider Ruchu Ludowo-Narodowego dodaje, że od jakiegoś czasu po Sejmie krążyły różne plotki. Według niego to, co wyszło dzisiaj, wskazuje, iż skoro nic innego nie zadziałało, to taki skandal musiał to zrobić.

Polityk przyznał w rozmowie z Polskim Radiem PiK, że obecnie walka polityczna jest całkowicie bezpardonowa i że wszystko wolno. Dodał, że przez dwadzieścia lat kwestia rzekomego molestowania uczennic nie była podnoszona i nagle dziś, kiedy rozgrywają się ważne sprawy dla Polski, trzeba komuś przyłożyć.

Maksymiuk: Nikogo nie szantażowałem

Tymczasem Janusz Maksymiuk w rozmowie z Polskim Radiem PiK zaprzecza jakoby miał szantażować Bestrego. Wyjaśnia, że czytał artykuł "Super Expressu". Przyznaje, że jest on wstrząsający i z pewnością przykry dla Bestrego. Dodaje jednak, że to szef Ruchu Narodowo-Ludowego wie najlepiej, czy doniesienia prasowe to prawda, czy nie. Maksymiuk zdradza, że słyszał, iż po Sejmie krążyły plotki, które i on słyszał, ale nie ma mowy, by kogokolwiek szantażował i z kimkolwiek się układał.

Dziennikarze "Super Expressu" zapowiadają kolejne publikacje na temat przeszłości posła Bestrego.