Zwijane przejście dla pieszych

Kenji Kawakami zawodowo zajmuje się znajdowaniem praktycznych i wygodnych rozwiązań problemów, które nie istnieją. Pomysłowy Japończyk wynalazł m.in. masło w tubce, montowany na głowie podajnik papieru toaletowego przydatny zwłaszcza dla alergików i przenośne, zwijane przejście dla pieszych.

Masz ochotę na drzemkę w metrze? Użyj podpórki pod brodę, która umożliwia spanie na stojąco. Nie masz gdzie suszyć prania? Dzięki systemowi wieszaków Drymobile, montowanemu na dachu samochodu, pęd powietrza wysuszy je dostatecznie szybko. Boisz się ciemności? Miej zawsze pod ręką specjalną latarkę na baterie słoneczne. Nie lubisz się schylać? Wypróbuj sprzątające klapki z doczepioną szczotką-zmiotką (klapek prawy) i szufelką (klapek lewy). Kreatywność Kawakumi jest nieograniczona.

Swoje nietypowe konstrukcje wynalazca ochrzcił chindogu - jap. "dziwne narzędzie". Kawakami stworzył również kodeks obowiązujący wszystkich twórców podobnych urządzeń. Według niego, chindogu muszą być zainspirowane życiem codziennym i pozornie użyteczne. Zasady Kawakamiego zabraniają też sprzedaży i patentowania chindogu.

Pierwsze projekty nietypowych wynalazków Japończyk dla żartu zamieścił w redagowanym przez siebie magazynie o wyposażeniu wnętrz. Odzew czytelników był ogromny, a sam Kawakami stał się postacią kultową. W ciągu ostatnich dwudziestu lat skonstruował prawie tysiąc urządzeń, napisał kilka książek, a jego bezużyteczne wynalazki eksponowano na wielu zagranicznych wystawach. Obecnie wymyślaniem i budową chindogu zajmują się tysiące pasjonatów na całym świecie.

Wynalazki Kawakamiego