Wybory samorządowe w Kielcach bez Samoobrony

Wybory samorządowe w Kielcach bez Samoobrony. Partia nie zdążyła bowiem zarejestrować listy z kandydatami do Rady Miasta. Oznacza to, że nie będzie mogła wystawić swojego kandydata na prezydenta Kielc. Wcześniej władze partii informowały, że o stanowisko to będzie ubiegał się w imieniu Samoobrony Jan Stachura.

Na przedstawicieli partii do północy czekali członkowie Miejskiej Komisji Wyborczej. "Na kilka godzin przed 24-tą do siedziby komisji przybyło 3 mężczyzn podających się za członków Samoobrony, ale nie mieli żadnego upoważnienia. Później nie było już nikogo" - powiedział Radiu Kielce sędzia Artur Adamiec, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej.

Przewodniczący Samoobrony w regionie świętokrzyskim Norbert Gross powiedział Radiu Kielce, że brak list to zemsta posła Józefa Cepila. Zdaniem Grossa, w ostatniej chwili przeciągnął on na swoją stronę przewodniczącą Samoobrony w mieście Zofię Kubicką i nie było już komu zarejestrować kandydatów.

Poseł Józef Cepil kilkanaście dni temu opuścił klub parlamentarny Samoobrony i wszedł do klubu Ruchu Ludowo - Narodowego. Przedstawiciele RLN znaleźli się na listach Prawa i Sprawiedliwości.

Jak dowiedziało się nieoficjalnie Radio Kielce, Samoobronie nie udało się także zarejestrować kandydatów do rady powiatu kieleckiego.