B. pracowników WSI nie wpuszczono do budynku

Kilkunastu byłych pracowników Wojskowych Służb Informacyjnych nie zostało dziś wpuszczonych do siedziby WSI. Jak poinformował rzecznik wiceministra obrony Antoniego Macierewicza, Piotr Bączek, do budynku wpuszczono tylko osoby pozytywnie zweryfikowane. Bączek dodał, że osoby, których dziś nie wpuszczono do budynku WSI nie zostały poinformowane na czas o wynikach prac komisji weryfikacyjnej.

Zgromadzeni ludzie to pracownicy, którzy przyszli dziś do pracy, ale nie zostali wpuszczeni do budynku. Reporter TVN 24 dowiedział się, że w recepcji budynku znajduje się lista osób, które mogą zostać wpuszczone, a które nie.

Jedna z kobiet - sekretarek - mówiła ze łzami w oczach, że czuje się po prostu wyrzucona na bruk bez słowa wyjaśnienia czy podziękowania.

Pracowników WSI nikt nie poinformował, że dziś mają nie przychodzić do pracy. Rzecznik Antoniego Macierewicza, Piotr Bączek potwierdził, że do budynku wpuszczano jedynie osoby pozytywnie zakwalifikowane. Ludzie ci mają czekać pod telefonem na dalsze instrukcje - powiedział rzecznik Antoniego Macierewicza.

Likwidacja Wojskowych Służb Informacyjnych zakończyła się w sobotę. Od wczoraj w ich miejsce powstały powstały Wojskowy Wywiad i Kontrwywiad.