Paweł Fąfara odchodzi z "Newsweeka"

Zastępca redaktora naczelnego tygodnika "Newsweek" Paweł Fąfara odchodzi z pisma. Według nieoficjalnych informacji ma podjąć pracę w Polskapresse wydającej prasę regionalną.

Zamieszanie w wydawanym przez Axel Springer Polska "Newsweeku" trwa od kilku dni. Szefowie tygodnika otrzymali propozycje nowej pracy, ale do środy żaden z nich nie rozstał się z redakcją. W środę zdecydował się na to Paweł Fąfara, o czym poinformował branżowy miesięcznik "Press" w swoim serwisie elektronicznym. Według "Pressu" Fąfara ma kierować "ogólnopolskim projektem" przygotowywanym przez Polskapresse, który wydaje m.in. dziewięć dzienników regionalnych oraz bezpłatny "Echo Miasta". Negocjacje z nowym pracodawcą prowadzą również redaktor naczelny "Newsweeka" Tomasz Wróblewski oraz jego zastępczyni Ewa Wilcz-Grzędzińska. Polskapresse na razie nie komentuje tych informacji. - Na dniach zarząd opublikuje komunikat w tej sprawie - mówi Marcin Polak, asystent prezesa Polskapresse. Milczy Axel Springer Polska.

Nowym pracodawcą szefów "Newsweeka" nie będzie Verlagsgruppe Handelsblatt, wydawca m.in. niemieckiego dziennika ekonomicznego "Handelsblatt" i właściciel serwisu Money.pl. O tym, że jest to możliwe, informowała wcześniej "Rzeczpospolita". - Nie pracujemy nad projektem dziennika ekonomicznego w Polsce. Bardzo cenię Tomasza Wróblewskiego, ale nie rozmawiałem z nim w sprawie pracy - powiedział nam Joachim Weidemann, dyrektor i redaktor Verlagsgruppe Handelsblatt w Europie Środkowej.