PWPW dostała prezesa z wydawnictw książek

Na nowego prezesa państwowej Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, jedynego w kraju producenta banknotów i druków paszportowych oraz dowodów osobistych, wybrany został w konkursie Janusz Gaworski związany dotąd z wydawnictwami książek.

Janusz Gaworski wygrał konkurs i zostanie prezesem PWPW od 2007 r. Zastąpi Macieja Flemminga, który kierował PWPW i mimo protestów pracowników firmy został pod koniec maja nieoczekiwanie odwołany. Gaworski ma 44 lata i jest absolwentem Wydziału Historii na Uniwersytecie Warszawskim, od czerwca został już pełnomocnikiem zarządu PWPW ds. projektów informatycznych, a od września prokurentem firmy. Wcześniej nie specjalizował się w informatyce. Był prezesem firmy poligraficznej i wydawniczej Optima JG i dyrektorem finansowym wydawnictwa Nobilis. Zarządzał też finansami upadłego Wydawnictwa Krupski i s-ka, gdzie również sprawował nadzór nad produkcją i współtworzył plany wydawnicze. Na początku lat 90. Gaworski był ekspertem sejmowej komisji badającej okoliczności wprowadzenia stanu wojennego.

Z wydawnictwami związany jest też Krzysztof Żarnotal, drugi z nowych prokurentów PWPW. Zanim dwa lata temu trafił do pionu handlowego Wytwórni, był dyrektorem generalnym wydawnictwa MAC Edukacja, dyrektorem Echo Media i prezesem wydawnictwa Przekrój. W latach 90. był zaś w zarządzie firmy Nida Gips, znanego producenta płyt gipsowych.