TVN wygrywa w Sopocie

Trzydniowy Sopot Festival oglądało w TVN średnio 3,2 mln widzów. Najmniejszą widownię miały koncerty Eltona Johna i Katie Melua, największą - dzień wspomnień, z Karelem Gottem i Heleną Vondraczkovą

Przypomnijmy, że odbywający się na początku sierpnia Festiwal Jedynki oglądało średnio 3,1 mln widzów, a polsatowskie TOPtrendy w lipcu - 2,4 mln (dane według AGB Nielsen Media Research).

W ubiegły weekend najwięcej widzów (3,6 mln) oglądało TVN-owski Sopot Festival w niedzielę, kiedy wystąpili m.in. Karel Gott, Helena Vondraczkova i Budka Suflera. Pierwszy konkursowy dzień (piątek) oglądało średnio 3,2 mln widzów. Najsłabszą oglądalność miał drugi dzień - występy Eltona Johna i Katie Melua zobaczyło średnio 2,3 mln widzów.

Tymczasem pokazywaną w niedzielę w TVP 2 galę "Miss World - Powitanie" obejrzało średnio 4,7 mln widzów.

Zarówno gala powitalna Miss World, jak i Festiwal w Sopocie przyciągnęły przed telewizory głównie kobiety. Widownia gali Miss World to osoby powyżej 50. roku życia z małych miasteczek i rejonów wiejskich. Widownia Festiwalu w Sopocie składała się głównie z osób powyżej 35. roku życia ze średnich i dużych miast.