Miss World: piękności już w Warszawie - zdjęcia

Do Warszawy zjeżdżają piękności z całego świata. Miss Salwadoru, Libanu i Tajlandii już nad ranem pojawiły się na lotnisku Okęcie. O 17.30 dziewczyny złożyły wieńce pod Grobem Nieznanego Żołnierza. Spotkać je na ulicy? Żaden problem. Choćby jutro, gdy odwiedzą Starówkę

Kandydatki do Miss World składają kwiaty pod Grobem Nieznanego Żołnierza - zobacz wideo>>

Wiele punktów wizyty finalistek konkursu Miss World owianych jest tajemnicą. Np. godziny przylotów. - To względu na bezpieczeństwo - mówi Agnieszka Krakós z Polskiej Organizacji Turystycznej, która zajmuje się promocją konkursu Miss World. - Mogę jedynie powiedzieć, że większymi grupami przylecą na pewno z Londynu i Frankfurtu.

Zainteresowanym "polowaniem na misski" podpowiadamy więc niektóre godziny przylotów: Londyn - 11.10, 16.45 i Frankfurt 13.25 i 18.05. Dziewczyny zamieszkają w hotelu Courtyard by Marriott. Ponieważ od lotniska dzieli go zaledwie 60 metrów, z walizeczkami w rękach przejdą tam piechotą.

106 śliczności zamieszka w dwuosobowych pokojach. Rozlokowane zastaną tak, by mogły się ze sobą porozumieć, a więc np. Czeszka zamieszka ze Słowaczką, a Niemka z Austriaczką.

Cały piątek dziewczyny spędzą w hotelu. - Czy pójdą choć na spacer po okolicy? To niemożliwe! Przecież odpowiadamy za ich bezpieczeństwo - usłyszeliśmy w POT.

W miasto dziewczyny ruszą autobusami w sobotę rano, ok. godz. 8.30. O 9 będą już na Starym Mieście. Wtedy na pewno będzie można z nimi porozmawiać czy zrobić sobie zdjęcie, bo spędzą tam aż 4 godz.! - Będziemy kręcić tam film reklamujący Warszawę. Zostanie on wyemitowany w dniu finału - mówi Krakós.

Kolejna okazja do zobaczenia piękności nadarzy się o 19.30. Wtedy dziewczyny razem z warszawiakami będą obserwować rozświetlenie korony na Pałacu Kultury i Nauki (relacja w TVP 1).

Jak widać, życie miss to wcale nie bułka z masłem. Po sobotnich wycieczkach czeka je pracowita niedziela. Prawie sześć godzin ćwiczyć będą układy w auli Politechniki Warszawskiej, bo o 20 zacznie się tu Welcome Gala Dinner, podczas której dziewczyny zaprezentują się na scenie. A potem wystąpią dla nich m.in.: Michał Urbaniak, Edyta Górniak, Urszula Dudziak, Anna Maria Jopek, Justyna Steczkowska, Piotr Rubik i Perfect. Galę pokaże Program 2 TV. W poniedziałek dziewczyny pożegnają stolicę i odlecą do Trójmiasta, gdzie spędzą cztery dni.