TV 4 zapowiada hity

?Tok 2 Szok? Jacka Żakowskiego i Piotra Najsztuba będzie najważniejszą nowością jesiennej ramówki stacji TV 4. Jednak wciąż nie wiadomo, co z koncesją stacji.

TV 4 korzysta ze swojej trafionej decyzji, jaką było zakupienie praw do transmisji tegorocznych wyścigów Formuły 1. Nawet hasło reklamujące jesienna ramówkę stacji brzmi "Nowa formuła". Na antenie obejrzymy przynajmniej cztery najbliższe wyścigi z udziałem Roberta Kubicy.

Oprócz tego TV 4 stawia na dobre kino. Jesienią zobaczymy filmy Larsa von Triera ("Idioci", "Przełamując fale", "Tańcząc w ciemnościach", "Królestwo"), Jima Jarmuscha ("Noc na ziemi", "Poza prawem"), Wong Kar-waia ("Upadłe anioły", "Chungking Express"). Wśród seriali pojawi się kultowy "Latający cyrk Monty Pythona" i prawdziwa gratka dla miłośników kryminału - rosyjski serial "Kamieńska" według prozy Aleksandry Marininy.

Po dłuższej przerwie na mały ekran wrócą we wspólnym programie Jacek Żakowski i Piotr Najsztub. Ich "Tok 2 Szok" ma być jednym z najważniejszych punktów ramówki. Program będzie powtórzeniem formuły "Tok szoku" znanego z anteny TVP, a później Polsatu.

Młodą widownię ma szansę przyciągnąć serial animowany "Włatcy móch" Bartosza Kędzierskiego, zapowiadany jako kreskówka w klimacie "South Parku" (choć bez ataków na wszystkie świętości, kojarzonych z amerykańską produkcją).

Tymczasem wciąż nie wiadomo, co z koncesją TV 4. Obowiązuje ona do 19 marca 2007 r. Znowelizowana w grudniu ustawa o radiofonii i telewizji mówi, że nadawca może ubiegać się o odnowienie koncesji, składając wniosek na rok przed jej wygaśnięciem. Nadawca twierdzi, że nie mógł tego zrobić, gdyż 19 marca medialna ustawa była jeszcze w Trybunale Konstytucyjnym, który wydał orzeczenie 29 marca. Do tej pory Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie podjęła decyzji, gdyż czeka na zewnętrzną opinię prawną w tej sprawie. Rozstrzygnięcie może nastąpić w ciągu kilku tygodni.