Błyskawiczny kurs polskiego dla obcokrajowców

Kółko językowe miłośników pisma węzełkowego Wirakocza zaprasza na kolejną lekcję języka polskiego dla obcokrajowców. Słówka i zwroty, które mogą się przydać każdemu zagranicznemu gościowi w Polsce. Lekcja dwumiesięczna siódma. Lesson terczyteen seven. Przyglądanie się wybranym problemom logistyki motoryzacyjnej w Polsce, w kontekście budowy autostrad i wpływu bankructwa firm motoryzacyjnych na pobocza. Yyyy My car is good.

Scenka - the scenka

Dzień dobry pani przyglądaczu się wybranym problemom logistyki motoryzacyjnej w Polsce w kontekście budowy autostrad i wpływu bankructwa firm motoryzacyjnych na pobocza. Co pani robi?

Dzień dobry. Przyglądam się wybranym problemom logistyki motoryzacyjnej w Polsce w kontekście budowy autostrad i wpływu bankructwa firm motoryzacyjnych na pobocza.

I co?

Z czym?

No, z wybranymi problemami logistyki motoryzacyjnej w Polsce w kontekście budowy autostrad i wpływu bankructwa firm motoryzacyjnych na pobocza.

A z tym. Właśnie jestem w trakcie analizy wielostronnych aspektów zagadnienia i zastanawiam się, którą alternatywę wybrać.

Pani mówi do mnie? Czy to jest wyznanie miłosne?

Niech mi pan nie przeszkadza, bo łapie okazję.

Jedzie pani na sympozjum naukowe?

Nie, jadę na łebka.

GOOOOOOOOD!!!!!!!!!

Słówka i zwroty, chociaż zwrotów nie przyjmujemy. Words and zwrots. Listen and repeat.

Gas - benzyna

Gasela - paliwo wysokooktanowe

Auto - samochód

Automat - samochód szachisty

Car - auto

Kara - syrenka

Karny - mały fiat

Karmnik - stacja benzynowa

Karma - benzyna

Karcer - garaż

Totek - loteria

Kartoteka - limuzyna wygrana w loterii

Nawał - duża ilość

Karnawał - giełda samochodowa