Miss World: Zasłonili biust Syrence

Warszawscy urzędnicy kazali zasłonić biust Syrence z plakatu promującego wybory Miss World 2006, które 30 września mają odbyć się w Warszawie. O sprawie pisało "Życie Warszawy", a dziś informacja pojawiła się w serwisie agencji Associated Press.

Autorem promującego wybory plakatu jest Rafał Olbiński, jeden z najbardziej znanych polskich plakacistów, mieszkający na stałe w Nowym Jorku.

Pierwotnie na plakacie Syrenka miała mieć odsłoniętą jedną z piersi. Jednak na żądanie warszawskiego biura promocji i rozwoju miasta artysta przesłonił ją białą szarfą z napisem "Miss World".

Tadeusz Deszkiewicz, szef biura promocji w rozmowie z "Życiem Warszawy" tłumaczył, że stara się wprowadzać jak najmniej kontrowersji i chciałby żeby plakat nie był odbierany w kontekście erotycznym. - Gdyby Syrenka była całkiem rozebrana, to byłaby po prostu Syrenką. A gdyby była ubrana, to byłoby też w porządku. Z jednym opadającym ramiączkiem jest to mocno nacechowane erotycznie. Ja to przynajmniej tak odebrałem jako mężczyzna - powiedział dyrektor "Życiu Warszawy".

Agencja AP podkreśla, że biuro promocji podlega magistratowi, kierowanemu przez Kazimierza Marcinkiewicza należącego do promującej konserwatywne wartości partii Prawo i Sprawiedliwość.

Ani dziennikarzom "ŻW" ani agencji AP nie udało się skontaktować a Rafałem Olbińskim, autorem plakatu, który przebywa na urlopie.

Która Syrenka lepsza?