Ideał miss to faceci z PiS

PRZEGLĄD PRASY. "Rzeczpospolita" pisze, że tegoroczną Miss Polonia została kandydatka, dla której męski wzorzec to przywódcy PiS.

24-letnia Marzena Cieślik cech idealnego mężczyzny upatruje wśród polityków związanych z Prawem i Sprawiedliwością, jedynie na miano najprzystojniejszego zasłużył polityk z zupełnie odmiennej opcji.

W swoim kwestionariuszu osobowym najpiękniejsza Polka tak pisze o ideale mężczyzny: "uczciwy i mądry jak bracia Kaczyńscy, charyzmatyczny jak Marcinkiewicz, sprawiedliwy jak Ziobro, odważny jak Wassermann, nieugięty jak Dorn, bezkompromisowy jak Wildstein, opiekuńczy jak Religa, przystojny jak Olejniczak".

Dziennik zwraca uwagę, że żadna z innych finalistek konkursu nie wspomniała w kwestionariuszu o jakimkolwiek polityku.

"Rzeczpospolita" dodaje, że po zakończeniu sobotniej imprezy w Sali Kongresowej jurorzy zaprzeczali, że ich wybór był polityczny. Gazeta zastanawia się czy wybór jury był obiektywny czy był próbą udobruchania PiS. "Rzeczpospolita" dowiedziała się nieoficjalnie, że biuro Miss Polonia miało być odsunięte od imprezy Miss World między innymi dlatego, że współpracują z nim ludzie związani z PO.

Czy przekonania nowej miss mogły wpłynąć na jej zwycięstwo?