Koncert dla Piotra S.

Prawie wszyscy Piwniczanie, starzy i młodzi, wystąpią 12 września w dziewiątym urodzinowym ?Koncercie dla Piotra S.?

W Piwnicy pod Baranami ważne były i są dwie daty - 29 czerwca i 12 września. Ta pierwsza to imieniny Piotra Skrzyneckiego, druga - urodziny. Ważne daty, ponieważ 29 czerwca Piwnica kończyła sezon artystyczny, a 12 września startowała z nowym. - Z czasem nikomu nie trzeba było o nich przypominać - mówi Marek Pacuła, konferansjer i menedżer Piwnicy. - Po śmierci Piotra nikt nie miał wątpliwości, że będziemy kontynuować obie te tradycje, chociaż kiedyś te nasze czerwcowe i wrześniowe bale miały charakter raczej spotkań towarzyskich. Dziś to już przedsięwzięcia.

Pierwszy "Koncert dla Piotra S." odbył się w 1997 r., zaraz po śmierci Skrzyneckiego. Imprezy odbywały się przeważnie w Teatrze im. Słowackiego, rok temu na Wawelu. W tym roku Piwniczanie zapraszają do Auditorium Maximum UJ. Sala pomieści ponad tysiąc osób. Pacuła jest pewien, że uda się sprzedać wszystkie bilety: - Z reguły jest tak, że wrześniowych koncertów nawet nie trzeba zapowiadać, bo ludzie rezerwują bilety już w maju; po prostu pamiętają. Myślę, że będzie ogromne zainteresowanie, a wszystko dzięki jubileuszowi 50-lecia Piwnicy, który obchodziliśmy parę tygodni temu - dzwonili do nas wtedy ludzie z całej Polski ucieszeni tym, że Piwnica jeszcze istnieje.

Część biletów jest już zarezerwowana. - Ale w sprzedaży pojawi się jeszcze spora pula, będą do kupienia od 28 sierpnia - dodaje Bogdan Micek, który prowadzi administrację Piwnicy. - Dobrą wiadomością jest to, że będą tańsze niż zazwyczaj - 50 zł.

Podczas koncertu wystąpi większość Piwniczan, starych i młodych: Tamara Kalinowska, Ola Mauer, Tadeusz Kwinta, Halina Wyrodek, Mieczysław Święcicki, Dorota Ślęzak... - Pełnej listy nadal nie ma, ponieważ urodzinowe koncerty rządzą się swoimi prawami, więc nikt nikogo nie namawia. Piwniczanie po prostu się zjawiają i śpiewają - mówi Pacuła.

Bilety można kupować od 28 sierpnia w biurze Piwnicy przy Rynku Głównym 25 w godz. 8-15; można też rezerwować je telefonicznie - 0 12 421 25 00.