Marcinkiewicz pyta: co to jest miłość?

"Gazeta Ogórkowa" dotarła do zapisu debaty o miłości z udziałem Stachursky'ego, zespołu Łzy, Dody, Kasi Cerekwickiej, Kasi Kowalskiej, pragnącej zachować anonimowość wróżki z "Glamour" oraz b. premiera i kandydata PiS na prezydenta Warszawy Kazimierza Marcinkiewicza. Gościnnie wystąpił Ronaldinho.

Kazimierz Marcinkiewicz: - Boże - co to jest miłość?

Stachursky: - Nie wiem, co to miłość.

Doda: - Miłość jest piękna jak słońca blask.

Wróżka z "Glamour": - Miłość jest drogowskazem.

Kasia Cerekwicka: - Miłość jest jak pogoda, nigdy nie przewidzisz jej.

Marcinkiewicz (kojąco): - Wbrew pozorom to nie jest trudne pytanie. Miłość to nieustające, w dobrym i złym, w radości i smutku, w dzień i w nocy i na zawsze dawanie siebie drugiej osobie.

Kasia Cerekwicka: - Ja potrafię kochać tylko tak... jakby jutro miał się skończyć świat.

Doda: - Dziś jestem z tobą, czuję się jak w niebie.

Marcinkiewicz: - Miłość rozwija świat. Jakim byłby świat bez miłości? Nie, nie będę nawet o tym myślał.

Ronaldinho: - Jak kochasz, to pragniesz szczęścia ludzi.

Marcinkiewicz: - Szczęśliwemu człowiekowi łatwo kochać wszystkich wkoło. Często powtarzam ludziom, znajomym i przyjaciołom, że kocham ludzi, że kocham wszystkich.

Stachursky (nie wiadomo do kogo): - Tak, wiem, na miłość nie ma mocnych, więc pozwól mi, kochanie, że dziś przesmyknę cię.

Zespół Łzy: - Ludzi można kupić jak zwykłe przedmioty, lecz nigdy nie kupisz, nie kupisz miłości!

Kasia Cerekwicka: - Myślałam: będzie lżej, jeśli ucieknę przed miłością.

Marcinkiewicz: - Trzeba kochać. Zakochiwać się szczęśliwie i odważnie na potęgę. Miłość prowadzi do prawdziwego szczęścia, do pełnej radości. Powtarzam: do prawdziwego i do pełnej. To ważne słowa. Często prowadzi też do promieniowania, do wzmacniania, do dzielenia, do rozmnażania, a nawet rodzenia szczęścia wokoło. Bycie razem, zawsze razem, wszędzie razem, razem do końca i razem na zawsze jest doskonałe. Czy jest coś piękniejszego na świecie nad miłość?

Kasia Kowalska: yeah, yeah, yeah...

(Cytaty pochodzą z piosenek Dody, Stachursky'ego, zespołu Łzy, Kasi Cerekwickiej, Kasi Kowalskiej, wywiadu Ronaldinho dla TVP 1, sierpniowego horoskopu dla znaku "Panny" w Glamour oraz blogu Kazimierza Marcinkiewicza.