Heath Ledger zagra Jokera

Jak donosi serwis BBC, zgodnie z informacją podaną przez studio Warner Brothers, gwiazda "Brokeback Mountain" Heath Ledger zagra Jokera w nowym filmie o Batmanie zatytułowanym "The Dark Knight".

W postać Jokera wcielił się już w niezapomniany sposób Jack Nicholson, w pierwszym filmie o Batmanie powstałym w 1989 roku. "The Dark Knight" będzie kontunuacją powstałego przed rokiem "Batman Begins". Film ponownie wyreżyseruje Christopher Nolan a tytułową rolę po raz drugi zagra brytyjski aktor Christian Bale.

Zdjęcia do nowej produkcji rozpoczną się w przyszłym roku. Będzie to już szósty film o mścicielu z Gotham City. Od 1989 roku w postać Batmana wcielali się tacy aktorzy jak Michael Keaton, Val Kilmer i George Clooney.

- Największym wyzwaniem podczas castingu do roli Jokera, było znalezienie aktora, który byłby nie tylko niezwykle utalentowany ale również nieustraszony - powiedział reżyser "Memento" Christopher Nolan. - Oglądanie w tej roli Ledgera, jego interpretacji tego niezwykłego charakteru, będzie czymś niesamowitym - dodał.

Australijski aktor Heath Ledger dla filmu zrezygnował z obiecującej kariery hokeisty. W wieku 16 lat opuścił dom i wyruszył do Sydney, gdzie zadebiutował w thillerze "Blackrock". Jego pierwszą produkcją hollywoodzką była rola w "Zakochanej złośnicy". Przełomowym momentem jego kariery było wystąpienie u boku Mela Gibsona w filmie "Patriota". Warte wspomnienia filmy z jego udziałem to także: "Obłędny rycerz", "Czekając na wyrok", "Zjadacz grzechów ", "Nieustraszeni bracia Grimm" i wspomniany "Brokeback Mountain".

Heath Ledger jako Joker: