Policja zatrzymała Adama Słomkę, lidera KPN

Adam Słomka, były kandydat na prezydenta, jest podejrzewany o fałszowanie list wyborczych oraz ukrywanie i przerabianie dokumentów w czasie jesiennych wyborów parlamentarnych i prezydenckich. Policja szukała go od środy. Słomka został zatrzymany dopiero w czwartek, kiedy próbował zorganizować przed katowicką komendą konferencję prasową.

Nakaz zatrzymania wystawiła prokuratura w Gliwicach, która prowadzi śledztwo w sprawie fałszowania list wyborczych przez sztab wyborczy Polskiej Konfederacji "Godność i Praca". Ugrupowanie to bezskutecznie startowało w wyborach parlamentarnych, a Słomka był jego kandydatem na prezydenta. Prokuratura twierdzi, że cześć podpisów została sfałszowana, a niektóre wyłudzone. We wtorek oficerowie z wydziału do walki z korupcją zatrzymali siedem osób, które na zlecenie konfederacji zbierały podpisy. Wczoraj Słomka chciał na konferencji prasowej odnieść się do tych informacji i wtedy został zatrzymany.

Słomka był działaczem KPN i współpracownikiem Leszka Moczulskiego. Przed wyborami w 1997 r. dołączył do AWS. Kilka miesięcy potem założył własny klub. Karierę parlamentarną zakończył w 2001 r. Obecnie angażuje się w działalność Ruchu Obrony Bezrobotnych.