PISF fundusze dzieli co kwartał. Tym razem podzielił 10 mln zł. Wśród fabuł, które je otrzymały, znalazły się projekty: "Popiełuszko" Rafała Wieczyńskiego (dostanie najwięcej - 3 mln zł), "Boisko bezdomnych" Kasi Adamik (córki Agnieszki Holland), o piłkarskiej drużynie bezdomnych (1,5 mln), "33 sceny z życia" Małgorzaty Szumowskiej, o roku z życia 33-letniej Julii (1,2 mln) i "Lekcja pana Kuki" Dariusza Gajewskiego, o 19-latku wyjeżdżającym na Zachód; według powieści Radka Knappa (1,7 mln).
Powtórzyła się sytuacja z Władysławem Pasikowskim. Choć jego projekty bardzo wysoko oceniają eksperci, wciąż brakuje na nie pieniędzy. Najpierw było tak ze "Stankiewiczem" według powieści Eustachego Rylskiego (występowano o 5,1 mln zł), a teraz z "Kadishem" nawiązującym do historii mordu w Jedwabnem w czasie II wojny światowej (wniosek o 2,4 mln). Miejmy nadzieję, że za trzecim razem Pasikowski otrzyma jednak publiczną subwencję.
Ciekawie zapowiadają się inne dofinansowane propozycje. - "Krasicki - reaktywacja" Macieja Majewskiego, czyli animacja komputerowa na kanwie bajek Krasickiego (dostanie 120 tys. zł) i dokumenty: "Gry wojenne" Dariusza Jabłońskiego (400 tys.), o generale Kuklińskim, "Katyń" Józefa Gębskiego (300 tys.) oraz "Nasze zabawki" Stanisława Różewicza (50 tys.), o dzieciństwie braci Różewiczów.
Fundusze na tzw. rozwój projektu otrzymały m.in. "Pogrom kielecki" Ryszarda Bugajskiego, "Syberiada" Jerzego Hoffmana, o wojennym zesłaniu rodziny reżysera na Syberię, "Cień kopuły" Filipa Bajona, o florenckim architekcie Filippo Brunelleschim, oraz scenariusz Janusza Głowackiego "J.K.", o tajemnicy Jerzego Kosińskiego.