Zwiastun filmu "Auta"

Prezentujemy polski zwiastun nowej animacji ze studia Pixara - filmu "Auta".

"Auta" w kinach od 23 czerwca - zobacz zwiastun

Zygzak McQueen jest młodym i ambitnym samochodem wyścigowym marzącym o olśniewających sukcesach i przygotowującym się do startu w wielkim wyścigu o Mistrzostwo Złotego Tłoka w Kalifornii. Zamiast na trasę wyścigu, trafia do pustynnego miasteczka Chłodnica Górska przy autostradzie 66 i szybko poznaje jego ekscentrycznych mieszkańców. Są wśród nich Sally - Porsche 2002, Wójt Hudson - stary samochód o tajemniczej przeszłości oraz Złomek, zardzewiała ciężarówka holownicza. W grupie nowych przyjaciół McQueen przekonuje się, że są w życiu ważniejsze rzeczy niż dążenie do sukcesu za wszelką cenę oraz zdobywanie kolejnych pucharów.

W polskiej wersji filmu usłyszymy m.in. Piotra Adamczyka (Zygzak McQueen), Daniela Olbrychskiego (Wójt Hudson), Dorotę Segdę (Sally Carrera) i Witolda Pyrkosza (Złomek).

Nie tylko dla fanów motoryzacji

Lasseter - reżyser "Aut" wspominał, że żona ostrzegała go, by przypadkiem nie nakręcił filmu wyłącznie dla wielbicieli samochodów. Wziął sobie tę radę głęboko do serca: Ta historia musiała być zrozumiała dla wszystkich, nie tylko dla fanów czterech kółek - cały czas pamiętałam, co mi mówiła Nancy.

Co do motoryzacyjnych upodobań reżysera to wyznał, że jeździ Jaguarem XK 120, modelem z 1952 roku, ma też Chevrollete Corvette, rocznik 1957, który uznaje za jeden z najpiękniejszych samochodów jakie kiedykolwiek zaprojektowano.

Jaki jest Twój ulubiony film wytwórni Pixar: