MTV z Microsoftem powalczą z iTunes

Urge to nowy gracz na rynku muzycznych sklepów internetowych, na którym dominuje należący do Apple sklep iTunes. Ale za Urge stoją poważni gracze - Microsoft i MTV, największa muzyczna telewizja

W środę ruszyła testowa wersja nowego sklepu. Na razie mogą z niego korzystać tylko amerykańscy internauci, ale przedstawiciele MTV mówią, że Urge ma się wkrótce pojawić też i w innych krajach. W katalogu nowego sklepu już jest ponad 2 mln piosenek.

Można za nie płacić w formie miesięcznego abonamentu w wysokości 9,95 dol. albo - tak jak w iTunes - po 99 centów za utwór.

W przypadku abonamentu użytkownicy będą mogli na swoich komputerach słuchać dowolnej liczby piosenek. Ale jeśli użytkownik zrezygnuje z abonamentu, nie będzie już mógł odtworzyć piosenek.

Pliki kupione w Urge można będzie bez problemu odsłuchać na odtwarzaczach różnych producentów, np. Creative czy Samsunga, którzy stosują promowany przez Microsoft system PlaysForSure zabezpieczający pliki przed nieuprawnionym kopiowaniem. Ale na iPodach utwory z Urge już nie zagrają.