Posłowie PiS na wiceministrów

Nowym wiceministrem edukacji ma być Sławomir Kłosowski, a wiceministrem sprawiedliwości Beata Kempa - dowiedziała się ?Gazeta?

Kłosowski, 42-letni poseł PiS z Opola, jest nauczycielem historii, w latach 1999-2002 był opolskim kuratorem oświaty. Działa w komisji ds. nauki i wychowania chrześcijańskiego Synodu Diecezji Opolskiej. Jest szefem PiS na Opolszczyźnie. W partii braci Kaczyńskich jest od samego początku, wcześniej działał w AWS. Nie chciał wczoraj potwierdzić, czy dostał propozycję objęcia stanowiska wiceministra edukacji. - Czas, żeby wyrwać edukację z czterech lat błogiej drzemki byłej minister edukacji z SLD Łybackiej - mówi. Jego zdaniem najważniejsze jest teraz wyciszenie wrzawy wokół MEN związane z manifestacjami przeciwko ministrowi Romanowi Giertychowi.

Nowa wiceminister sprawiedliwości Beata Kempa to posłanka PiS z Dolnego Śląska. Kempa była bardzo aktywna podczas prac nad ustawą o CBA, sztandarowym postulatem partii Jarosława Kaczyńskiego. Ma 39 lat, przez 15 była w Ostrzeszowie kuratorem sądowym dla dorosłych. W 2002 r. próbowała zostać burmistrzem Sycowa, a w 2004 dostać się do europarlamentu. W ubiegłorocznej kampanii parlamentarnej apelowała do kobiet, by nie głosowały na ładne oczy, ale na ludzi kompetentnych i stanowczych jak Lech Kaczyński.