Gorący jazz latem

Herbie Hancock, Jamie Cullum, trio Medeski, Martin & Wood, Paco De Lucia i Kronos Quartet - to tylko fragment oferty tegorocznej edycji festiwalu Warsaw Summer Jazz Days

Przez sześć tygodni, począwszy od 24 czerwca, odbędzie się łącznie 21 koncertów. Tylko trzy z nich będą biletowane (Herbie Hancock Quartet - 6 lipca w Filharmonii Narodowej; Paco De Lucia - 18 lipca w hali Torwaru; Jamie Cullum - 1 sierpnia, też na Torwarze), na pozostałe wstęp będzie bezpłatny. Organizator festiwalu Mariusz Adamiak zdradził, że festiwal w kolejnych latach być może upodobni się do holenderskiego Nordsee Jazz, gdzie przez trzy dni koncerty odbywają się na kilkunastu estradach równolegle.

W tym roku odbędą się jazzowe pikniki pod znakiem jazzu amerykańskiego, austriackiego, słowackiego, fińskiego, belgijskiego, polskiego i szwajcarskiego. Zaprezentowana zostanie bogata oferty eksperymentalnej wytwórni Tone Industria (zagrają m.in. Sonicphonics, Daimonji i Pulsarus), a podczas "Weekendu z Fusion" w Fabryce Trzciny wystąpią polskie gwiazdy: od Anny Serafińskiej, przez Krzysztofa Herdzina i Piotra Żaczka, po autorski zespół perkusisty Czarka Konrada.

Szczegóły na: www.adamiakjazz.pl