Ważą się losy "piskorczyków" do usunięcia z Platformy

Mazowiecki zarząd Platformy Obywatelskiej broni wyrzuconego z partii Pawła Piskorskiego. Decyzję krajowych liderów uważa za niesprawiedliwą. Wychwala też zasługi Piskorskiego dla PO.

Mazowiecka PO staje murem za wyrzuconym z partii Pawłem Piskorskim. Piskorski, były prezydent Warszawy, dziś eurodeputowany, znalazł się poza PO w zeszłym tygodniu. Oficjalnym powodem były jego interesy - kupił w Zachodniopomorskiem setki hektarów, by zarobić na unijnych dopłatach. "Piskorczycy" są oburzeni okolicznościami usunięcia swojego lidera. "Gazeta" dotarła do podjętej tuż przed długim weekendeem uchwały zarządu mazowieckiej PO. Czytamy tam m.in., że Piskorskiego wyrzucono "w sposób niespełniający standardów demokratycznej partii". A "zważywszy na niekwestionowane zasługi Pawła Piskorskiego dla PO, zwłaszcza w trudnym momencie jej powoływania, oceniamy podjętą przez Zarząd Krajowy decyzję jako niesprawiedliwą".

Hanna Gronkiewicz-Waltz, kandydatka PO na prezydenta Warszawy kwituje: - To jest działanie podjęte w szoku. Grupa Piskorskiego nie spodziewała się po władzach krajowych tak drastycznych decyzji.