Film w mieście Breslau

Patryk Vega, twórca głośnego ?Pitbulla? zekranizuje powieści Marka Krajewskiego

Zdjęcia ruszą w przyszłym roku we Wrocławiu. Reżyser nakręci fabułę i jednocześnie 12-odcinkowy serial na podstawie trzech bestsellerów Marka Krajewskiego. Na ekran trafią "Widma w mieście Breslau", "Koniec świata w Breslau" i "Festung Breslau", powieść która ukaże się jesienią. - Zabiegamy też o prawa do książki "Śmierć w Breslau". Wydawnictwo Dolnośląskie przekazało je Telewizji Polskiej - mówi Vega.

Filmy mają być zrealizowane w koprodukcji. - To jedyny sensowny pomysł. W Polsce nie udałoby się zgromadzić budżetu, który pozwoliłby na odtworzenie realiów przedwojennego Wrocławia tak drobiazgowo opisanych przez Krajewskiego - mówi reżyser. - Filmy będą anglojęzyczne. Zagrają w nich polscy i niemieccy aktorzy. Mam też już wstępną zgodę od gwiazdy, której nazwisko otworzy filmowi drogę do międzynarodowej dystrybucji.

Kto zagra asystenta kryminalnego Eberharda Mocka? Vega na razie nie chce zdradzić.

Ekranizację "Śmierci w Breslau" już trzy lata temu planował Filip Bajon. Mocka miał grać austriacki aktor Klaus Maria Brandauer. - Nadal nie rezygnujemy z tego pomysłu - zapewnia reżyser.

"Koniec świata w Breslau"

Rok 1927. Mock tropi seryjnego zabójcę powielającego z makabrycznymi szczegółami zbrodnie sprzed lat. Ale nie tylko praca zaprząta jego umysł: jego utrapieniem jest także młoda żona, która rozczarowana małżeństwem zdradza go i oddaje się ezoterycznym rozrywkom w tajemniczym towarzystwie. Może ona też zamieszana jest w sprawę morderstw...

"Widma w mieście Breslau"

Rok 1919. Na jednej z wysepek w rozlewiskach Odry dwóch gimnazjalistów dokonuje makabrycznego odkrycia. Przy okrutnie okaleczonych ciałach czterech mężczyzn Mock odnajduje adresowaną do siebie tajemniczą notatkę. Ekscentryczny morderca wciąga policję w grę, której stawką jest życie kolejnych ludzi. Detektywa prześladują senne koszmary, ulega też swojej słabości do pięknych rudowłosych kobiet.

"Festung Breslau" (premiera w grudniu)

Zima 1945 r. Eberhard Mock pracuje w Abwehrze. Choć żona namawia go do natychmiastowego wyjazdu z miasta, do którego zbliża się Armia Czerwona, detektyw zajmuje się sprawą morderstwa młodej dziewczyny - ostatnim śledztwem w jego karierze.

ado