Doda Elektroda jako Abba

Doda (Dorota Rabczewska), gwiazda polskiej sceny muzycznej, wokalistka zespołu Virgin, użyczyła głosu jednej z głównych postaci w najnowszej, animowanej części przygód ?Asterix i Wikingowie?.

Doda z powodu poważnej kontuzji kręgosłupa odwołała wszystkie zaplanowane wcześniej koncerty. Jednak już w dwa dni po operacji kręgosłupa wzięła udział w nagraniach dubbingowych - perspektywa wystąpienia w filmie dla dzieci "Asterix i Wikingowie" skutecznie postawiła wokalistkę na nogi.

Doda użyczyła głosu Abbie, przebojowej córce króla Wikingów. W nagraniach polskiej wersji językowej wzięli udział m.in. Maciej Stuhr jako Trendix, Wiktor Zborowski jako Obelix i Mieczysław Morański jako Asterix. Za reżyserię odpowiada Joanna Wizmur, a za tłumaczenie Bartosz Wierzbięta (Asterix i Obelix - Misja Kleopatra).

Premiera filmu "Asterix i Wikingowie" zaplanowana jest na 12 maja.

Asterix i Wikingowie

Grupa nieustraszonych Wikingów udaje się na podbój wioski Galów. Chcą uprowadzić "czempiona strachu", który ma nauczyć ich latać. Doszły ich bowiem słuchy, że strach dodaje ludziom skrzyyydel. W tym samym czasie Asterix z Obelixem, w pocie czoła kształtują charakter Trendixa, syna wodza Galów. Stoją przed nie lada zadaniem: jak z maminsynka zrobić prawdziwego mężczyznę?

Gdy jednak tchórzliwy Trendix wpada w ręce Wikingów, Asterix z Obelixem nie będą stali z założonymi rękoma. Spotkanie dzielnych i zaprawionych w bojach ludów musi zakończyć się w jeden sposób!

Nieoczekiwanie do akcji wkracza Abba, piękna córka wodza Wikingów. Czy Trendix zdoła udowodnić, że jest prawdziwym mężczyzną?

Oj, będzie się działo...