Single jadą do Raju

Polscy samotnicy wyruszają na wspólną wyprawę. Będą trwonić pieniądze w centrum rozrywki Naama Bay

Miejsce: Sharm el Sheikh, komfortowy kompleks z dyskotekami i barami. Czas: cieplutki maj. Kto: tylko single będą mogli się tu bawić. Travelplanet.pl i Klub Singla "Połówki Pomarańczy" z Wrocławia pierwszy raz organizują wypoczynek dla samotników. - To był pomysł klubu, to oni do nas z tym do nas przyszli. My tylko uznaliśmy, że warto, że jest fajny segment warty dla zagospodarowania - mówi Dawid Sadulski z Travelplanet.pl.

Kasia Adamowicz, założycielka Klubu Singla, mówi: - Wszystko zaczęło się w 2005 r. od stworzenia klubu. Myślę, że sporo zrobiliśmy. Wiele imprez, jeszcze więcej wynalezionych miejsc przyjaznych dla singli. No i 3 tysiące członków. Ciągle jednak chodziło nam po głowie: a gdyby tak znaleźć przyjazne biuro podróży. Cóż tu ukrywać, życie singla w tak prorodzinnym kraju nie jest łatwe. Każdy, kto gdzieś raz sam się wybrał, pamięta, że jakoś nie było pokoi jedynek, że musiał zapłacić za nocleg osoby, której z nim nie było.

Adamowicz nie ukrywa, z tym biurem nie poszło jak z płatka. Wiele firm nie rozumiało, po co wyróżniać singli. Udało się z wrocławskim Travelplanet. Pierwszy wyjazd 30 maja. 90 singli z całej Polski będzie nurkować, zwiedzać Kair. Szaleć w dyskotece albo trwonić pieniądze w Naama Bay.

Adamowicz oczywiście wybiera się na wycieczkę. Będzie tu pełnić funkcję tzw. animatora: - Nie, nie będę prowadzić wieczorków zapoznawczych. Absolutnie nie chodzi nam o to, by tutaj łączyć kogoś w pary, choć oczywiście, jeśli się zdarzy, to brawo. Chcemy po prostu świetnie wspólnie się bawić i pokazać, że bycie singlem jest fajne. I że jest nas wielu, więc warto nasze potrzeby szanować. Ot, wywieszę głoszenie: "Drogie Połówki Pomarańczy, o godz. 21 idziemy w miasto" - mówi Adamowicz.

Nie ukrywa, że dla jej klubu i singli to dopiero początek. - Chcę, by takie wypady były co dwa tygodnie.

Wymarzone miejsca dla singli - ranking Dawida Sadulskiego

Playa de las americas - Teneryfa

Arenal - Majorka

Hersonissos - Kreta

Rodos - wyspa Rodos

Sharm el Sheikh - Egipt