Czego młodzież dowiedziala się o seksie męsko - męskim

Ulotki ?Żyj namiętnie, kochaj się bezpiecznie? w listopadzie ubiegłego roku trafiły do uczniów, którzy przyszli do krakowskiego magistratu na szkolenie o zapobieganiu AIDS. Wyłożono je na stole wraz z innymi materiałami do szkolenia. Dostarczyło je tam stowarzyszenie Lambda Kraków, które współorganizowało imprezę.

Ze względu na ich treść prezydent miasta Jacek Majchrowski przerwał szkolenie. Krakowscy urzędnicy tłumaczyli, że wpółorganizatorzy szkolenia mogli przynosić własne materiały.

Szefowa Lambda Kraków Anna Kudzia pisała w wydanym wtedy oświadczeniu: "Organizacja pragnie wyrazić ubolewanie, że z materiałami szkoleniowymi o zabezpieczaniu się przed wirusem HIV mogły mieć styczność dzieci. Wina leży zarówno po stronie organizatorów, jak i koordynujących warsztaty urzędników, którzy nie przestrzegli organizatorów, że miejsce ekspozycji ulotek może być niewłaściwe. Jednocześnie należy przypomnieć, że nieletni mieli także kontakt z materiałami traktującymi o HIV w aspekcie kontaktów heteroseksualnych i nie wywołało to podobnych kontrowersji". Wczoraj nie chciała z nami rozmawiać.

- Ulotki trafiły do dzieci przez niedopatrzenie. To był błąd - przyznaje dziś Iga Kostrzewa, szefowa Lambda Warszawa. Zaznacza, że w stolicy są one zostawiane wyłącznie w klubach gejowskich. Czy nadają się dla uczniów? - Raczej dla tych powyżej 18 lat - odpowiada.