Nauka XXI wieku. Konkurs dla nauczycieli!

Dziś w "Gazecie" startuje cykl "21 odkryć XXI wieku" - najnowszych osiągnięć nauki - od kosmologii, przez biologię i nauki medyczne, aż po archeologię

Kolejne zeszyty - do 31 marca codziennie - pozwolą szkołom skorzystać z wiedzy, której nie ma jeszcze w podręcznikach. Będą też z kilkudniowym opóźnieniem dostępne na www.gazeta.pl/nauka.

Centrum Edukacji Obywatelskiej i "Gazeta Wyborcza" ogłaszają konkurs dla nauczycieli gimnazjów i liceów. Do końca kwietnia czekamy na pomysły wykorzystania materiałów "21 odkryć XXI wieku". Mogą to być scenariusze lekcji, cykle zajęć, scenariusze projektów edukacyjnych, szkolne sesje naukowe itp. Nie wystarczy pomysł - trzeba rozpocząć realizację. Należy też załączyć co najmniej trzy prace uczniów (lub uczniowskich zespołów): teksty, prezentacje multimedialne, zdjęcia modeli czy relacje z wystawy. W wersji elektronicznej!

Nagrody: pięć równorzędnych po 1000 zł plus upominki od "Gazety". Najciekawsze propozycje zamieścimy na stronie internetowej i omówimy w "Gazecie".

Więcej o konkursie i jak się zgłosić: www.szkolazklasa.pl