To już pewna wiadomość, mecze zostały podzielone, podpisane dokumenty leżą w sejfie. Dziś TVP i Polsat poinformują, co w nich jest. My już wiemy.
Finał mistrzostw zobaczą widzowie TVP i kodowanego Polsatu Sport Extra.
- Mamy też mecz otwarcia oraz wszystkie spotkania z udziałem Polski - chwali się jeden z pracowników TVP. - W fazie pucharowej, aż do finału, pokazujemy najatrakcyjniejszy mecz, a potem wybieramy na zmianę: Polsat bierze jeden pojedynek, my drugi itd.
Otwarty kanał Polsatu musi zadowolić się meczem o trzecie miejsce. W zamian za to główny kanał stacji Zygmunta Solorza zastrzegł sobie prawo do transmisji spotkań w grupach z udziałem najlepszych drużyn: Brazylii, Argentyny, Anglii, Holandii, Hiszpanii, Francji i Włoch.
Wszystkie 64 mecze ma pokazać na żywo kodowany Polsat Sport Extra. Chyba, że liczba sprzedanych dekoderów nie zadowoli właściciela stacji. Wtedy Solorz będzie chciał zarobić na reklamach i przeniesie mundial do Polsatu Sport, który poprzez sieci kablowe może oglądać aż 3 mln abonentów.