Dorn: Dziennikarz kłamie jak bura suka

Dlaczego ja mam dyskutować z artykułem, którego autor skłamał jak bura suka - pytał dziś wicepremier Ludwik Dorn w rozmowie z Moniką Olenik w Radio Zet. - Dziennikarze kłamią, że słońcu wstyd świecić - dodał.

Dorn rozmawiał z Olejnik o artykule z "Financial Times", który napisał, że wicepremier "pracowników służby cywilnej nazwał pijakami i zomowcami skłonnymi do korzystania z usług prostytutek".

- "Finacial Times" kłamie, bo gdzie ja, po pierwsze, tak określiłem całą służbę cywilną, a, po drugie, mówiłem o usługach prostytutek? Po prostu dziennikarze, także "Finacial Times", kłamią tak, że słońcu wstyd świecić! Teraz pani powie, że obrażam "Finacial Times" - mówił Dorn.

- A czy prawdę pisze "Finacial Times", że "na liście atakowanych znalazły się hipermarkety, złe zagraniczne banki, polski bank centralny, prawnicy, sędziowie, prokuratorzy, dziennikarze, a ostatnio urzędnicy służby cywilnej" - dociekała dziennikarka.

Dorn: - Proszę pani, "Finacial Times", jak sądzę, napisał artykuł kierując się swoimi sympatiami i antypatiami i dlaczego ja mam dyskutować z artykułem, którego autor skłamał jak bura suka, tzn. stwierdził, że ja powiedziałem, że jakiś urzędnik służby cywilnej korzystał z usług prostytutek, skoro tego nie napisałem. Ja odmawiam tutaj dyskusji z tym artykułem i z tym dziennikarzem. Dlaczego ja mam dyskutować z oczywistym kłamcą.

Określenie ''kłamać jak bura suka'' jest: