Gimnazjum dla przyszłych pilotów

Kończysz podstawówkę i marzysz o lataniu? Gimnazjum w Poznaniu ma coś dla ciebie

Anna Liebert, dyrektorka poznańskiego Gimnazjum nr 30, nie pamięta już, kiedy przyszedł jej do głowy pomysł utworzenia klasy lotniczej. - Wpadła mi w ręce ulotka liceum, które prowadzi taką klasę. Pomyślałam sobie wtedy, że można by spróbować zrobić coś takiego już w gimnazjum - wspomina dyrektorka. - Chwyciłam za telefon, zadzwoniłam do Aeroklubu Poznańskiego i dowództwa 31. Bazy Lotniczej.

Efekt? Od września w gimnazjum ruszy klasa, której uczniowie będą się uczyć - tak jak ich koledzy - geografii, historii, matematyki i języków, ale też podstaw lotnictwa. Zajęcia będą obowiązkowe, podobnie jak trzy obozy w roku - na lotniskach i w górach.

- To klasa bez rejonizacji, może się do niej zgłosić każdy chętny - mówi dyrektor Liebert. - Pieniądze na nią mamy z Ministerstwa Edukacji oraz z Ministerstwa Obrony Narodowej. Program nauczania zaakceptowało już kuratorium.

W III klasie uczniowie powinni oddawać już pierwsze skoki ze spadochronem i latać na szybowcach w charakterze drugiego pilota. Nabór rusza 18 marca.

Kontakt do szkoły: tel. 0-61 878 84 37