Złote Maliny rozdane

Jak co roku od 26 lat dzień przed galą najważniejszych nagród w świecie filmu, czyli Oscarów, w Hollywood rozdano Złote Maliny - nagrody dla produktów ?filmopodobnych?.

Najwięcej wyróżnień zdobyła komedia romantyczna "Dirty love" uznana za najgorszy film roku. Złotą Malinę dostała scenarzystka i główna aktorka filmu, były Króliczek "Playboya" Jenny McCarthy oraz jej były mąż John Asher, który film wyreżyserował. Za najgorszego aktora uznano Roba Schneidera, który zagrał w filmie "Deuce Bigalow: Europejski żigolo", a za najgorszych aktorów drugoplanowych drewnianego Haydena Christensena, czyli Anakina Skywalkera/Dartha Vadera z "Gwiezdnych wojen III - Zemsty Sithów" oraz naczelną skandalistkę Ameryki Paris Hilton, która zadebiutowała w horrorze "Dom woskowych ciał".

Najciekawsze były jednak wyniki w innych kategoriach. W najmłodszej z nich - "Najbardziej nużący cel dla tabloidów" wygrał megagwiazdor i ulubieniec wszystkich Amerykanek - Tom Cruise razem z ciężarną narzeczoną, młodszą o 17 lat Katie Holmes. Zasłużyli na tytuł wyjątkową oprawą, jaką stworzyli wokół swojego romansu - skakaniem po kanapie u Oprah Winfrey, oświadczynami na wieży Eiffela i nieustannym szumem wokół potomka (przez złośliwców przyznających Złote Maliny nazywanym "dzieckiem Toma"). Z kolei była żona Toma Criuse'a, zdobywczyni Oscara Nicole Kidman, dostała Złotą Malinę w duecie z Willem Ferrellem jako najgorszy duet aktorski w filmie "Czarownica".

Niestety, nikt z wyróżnionych nie wziął przykładu z ubiegłorocznej zwyciężczyni Halle Berry i nie stawił się po odbiór wartej 4,97 dolara plastikowej Maliny pomalowanej na złoto.