Kto zostanie Aniołem z "Altenartywy 4"

Mało który temat wywołuje na internetowym forum taką burzę jak zaproponowana przez "Nowy Dzień" dyskusja o obsadzie stanowiska dozorcy w kontynuacji superpopularnego serialu Stanisława Barei "Alternatywy 4".

Z aktorów zaproponowanych przez redakcję bezapelacyjnym zwycięzcą został Janusz Gajos, na forum internauci zgłosili jednak mnóstwo własnych propozycji. Wielu piszących potraktowało obsadę stanowiska gospodarza domu jako okazję do przytyku wobec nielubianych polityków. "Najlepszy byłby Ludwik Dorn, bo nie potrzebowałby charakteryzacji. Taki naturalny cieć!" - napisał internauta o pseudonimie "jfk". "A ja myślę, że Kaczyński! W filmie już występował, więc umie, w razie choroby brat go zastąpi, a i charakterologicznie pasuje!" - oponował "denat5". Nie brakowało zwariowanych propozycji spośród współczesnych gwiazd aktorskich. Niektórzy internauci w roli Stanisława Anioła widzieliby... Joannę Brodzik, której to wcielenie pomogłoby wyzwolić się z zaszufladkowania.

Przy okazji zgłaszania propozycji czytelnicy próbowali też zgadywać dalsze losy bohaterów serialu: "Balcerek - alkoholik, ale nie ma za co pić, bo jest na rencie, Winnicki - właściciel jakiejś fabryki, wynalazca - on powinien za granicę wyjechać, profesor opozycjonista - polityk, docent kapuś - też polityk, ale z SLD, czołowy".

Ostatecznie redakcyjne jury wybrało z Państwa propozycji dziesięcioro aktorów, których poddajemy pod głosowanie:

1. Olaf Lubaszenko

2. Janusz Rewiński

3. Piotr Fronczewski

4. Andrzej Grabowski

5. Stanisław Tym

6. Bożena Dykiel (w "Alternatywach" Miećka Aniołowa)

7. Piotr Buczkowski

8. Janusz Gajos

9. Cezary Pazura

10. Marek Kondrat

Głosować mogą Państwo za pomocą SMS-ów wysłanych pod nr 71331. W treści SMS-a prosimy wpisać ND, następnie spację i nr aktora podany powyżej. Głosować można także za pomocą elektronicznego formularza dostępnego tutaj