Brit Awards: Kaiser Chiefs najlepsi

Bez większych niespodzianek obyło się podczas gali wręczania brytyjskich nagród muzycznych Brits 2006 w Londynie. Typowani na faworytów brytyjscy artyści zgarnęli najwięcej nagród.

Trzy statuetki powędrowały do pochodzącej z Leeds grupy Kaiser Chiefs. Uznana ona została m.in. za najlepszy zespół rockowy i najlepszego wykonawcę brytyjskiego. Inny faworyt, grupa Coldplay, zdobyła dwie nagrody, za najlepszy album i singiel. Lider zespołu, Chris Martin odbierając nagrodę zasugerował, że grupa może na jakiś czas ograniczyć działalność. "Ludzie mają nas dosyć, my też" - powiedział Martin. Po dwie nagrody otrzymali także James Blunt i zespół Green Day. Statuetki odebrali również m.in. Madonna, KT Tunstall i Arctic Monkeys.

W czasie gali wystąpił m.in. Prince, który ostatnio występował na Brits 9 lat temu. Zagrał dwa stare przeboje, Purple Rain i Let's Go Crazy. Najbardziej oryginalny był chyba występ zwycięzcy w kategorii wokalista zagraniczny, Kanye Westa, który zaprezentował się w towarzystwie 77 pomalowanych na złoto kobiet.