Wszechpolacy pogłębiają walentynki

Plakaty i kartki pocztowe z napisem ?Kocham Polskę? plus czerwone lizaki w kształcie serca - tak wszechpolacy chcą obchodzić walentynki.

- Wiele osób mówi, że Polacy nie mają się czym chwalić, a przecież mamy 1000-letnią historię: Mieszka I, Grunwald, Chopina, Sienkiewicza, Reymonta, Jana Pawła II. Chcemy przypominać, że nie musimy mieć kompleksów - mówili w Sejmie młodzi wszechpolacy, informując o swojej akcji. W walentynki chcą rozdawać na ulicach i w szkołach biało-czerwone plakaty i kartki pocztowe z napisem "Kocham Polskę". Podkreślają, że ich akcja jest apolityczna i że na plakatach, które mają trafić do szkół, nie ma nazwy Młodzież Wszechpolska. Jest jednak na nich adres internetowy Młodzieży Wszechpolskiej i związanego z LPR internetowego serwisu informacyjnego.

Marek Bosak, który akcję wymyślił, dodaje: - Nie chodzi o to, że kochamy Polskę i nic poza tym. Chcemy dawać kwiaty tym, których kochamy. Ale tradycyjne walentynki to dość płaskie święto, warto zrobić z niego coś głębszego. Sekretarz MW Mariusz Tomczak: - Kochanej osobie w walentynki wyślemy naszą kartkę.