Wyroki dla Boguckiego i ?Malizny" bez zmian

Sąd Najwyższy nie zmienił wczoraj wyroków w sprawie o zabójstwo jednego z liderów gangu pruszkowskiego Andrzeja Kolikowskiego ps. ?Pershing".

Zabójca Ryszard Bogucki spędzi w więzieniu 25 lat, a zleceniodawca zbrodni Mirosław Danielak ps. "Malizna" 10 lat. Sąd Najwyższy oddalił kasacje obrońców obu gangsterów, w których domagali się powtórzenia procesu.

"Pershing" zastrzelony został w grudniu 1999 r. w Zakopanem. Podejrzany także o udział w tym zabójstwie Ryszard Niemczyk w 2000 r. zbiegł z więzienia w Wadowicach. Zatrzymano go w Niemczech w 2005 r., od kilku tygodni trwa jego proces. Do zabójstwa Niemczyk się nie przyznaje. Twierdzi, że uczestniczył w nim nieżyjący już Adam K. "Dziadek". Ten ostatni to świadek koronny, na którego zeznaniach oparte jest oskarżenie.

Ryszard Bogucki podejrzany jest również o współudział i nakłaniania innej osoby do zabójstwa w 1998 r. byłego szefa polskiej policji Marka Papały. "Malizna" skazany został w 2003 r. na siedem lat i trzy miesiące więzienia za założenie i kierowanie gangiem pruszkowskim.