Witold Kołodziejski w KRRiT

Witold Kołodziejski, autor katolickich programów telewizyjnych, został wybrany przez Senat do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

Wybór Kołodziejskiego był pewny, bo był jedynym kandydatem, i to popieranym przez najliczniejszy senacki klub, czyli PiS. Za kandydaturą Kołodziejskiego głosowało 70 posłów, przeciw było 23, a dwóch wstrzymało się od głosu. Oddano 95 ważnych głosów, większość bezwzględna wynosiła 48. Głosowanie było tajne.

Kołodziejski zasiądzie w Radzie obok Tomasza Borysiuka (kandydat Samoobrony) i Tomasza Haydukiewicza (kandydat LPR). Sejm wybrał ich w nocy z czwartku na piątek. W najbliższych dniach swoich dwóch członków ma powołać prezydent Lech Kaczyński. To oznacza, że w pięcioosobowej KRRiT PiS będzie miał swoich trzech ludzi. Ale Rada decyzje podejmuje większością 2/3, co oznacza, że za każdym razem PiS będzie musiał szukać porozumienia albo z Borysiukiem, albo z Haydukiewiczem.

Samoobrona zachęcona wyborem swojego kandydat do KRRiT zapowiada, że chce mieć swojego człowieka także we władzach telewizji publicznej - w radzie nadzorczej i zarządzie TVP. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, kandydatką Samoobrony do tych funkcji jest Anna Milewska, która dziś z rekomendacji Danuty Waniek zasiada w radzie nadzorczej TVP. Latem Milewska starała się o miejsce na listach wyborczych Samoobrony. Dostała je, ale do Sejmu nie weszła. Dziś jest ekspertem Samoobrony ds. mediów.

Witold Kołodziejski ma 40 lat, ukończył Wydział Filozoficzny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W 1991 r. pracował w Biurze Prasowym Zarządu Głównego Porozumienia Centrum, partii braci Kaczyńskich. W 1993 r. rozpoczął pracę w TVP. Był autorem i wydawcą cotygodniowych programów o tematyce społecznej i religijnej, m.in.: "Magazynu katolickiego", "Credo", "Między ziemią a niebem". Od 1999 r. jest wydawcą "Studia papieskiego" obsługującego kolejne pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II. W kwietniu 2005 r. był autorem, współwydawcą oraz prowadzącym programy relacjonujące wydarzenia związane ze śmiercią i z pogrzebem Jana Pawła II.

Jest członkiem PiS, z ramienia którego od 2002 r. jest radnym miasta stołecznego Warszawy. 8 grudnia 2005 r. został wybrany na przewodniczącego rady miasta.