Piszę do ciebie z Wenecji

Chcesz zaskoczyć swoją drugą połowę i wysłać jej na walentynki kartkę np. z Werony, miasta Romea i Julii? Nie musisz ruszać się z domu. Wszystko załatwi operatywny mieszkaniec Strykowa

Krzysztof Drożdżyński spod Łodzi proponuje wysłanie pocztówki z Werony, Wenecji, Turynu i Budapesztu. Na Dzień Zakochanych, Dzień Babci i Dziadka, urodziny albo... bez okazji. - To oferta dla tych, których nie stać na wyjazd za granicę, a chcieliby komuś zaimponować lub udowodnić bliskim, że o nich pamiętają - mówi.

Pomysł chwycił. - W wyszukiwarce Allegro wpisałam hasło "walentynki". Spośród wielu ofert, jakie się pojawiły, głównie misiów, kubeczków i serduszek, ta spodobała mi się najbardziej. Adresatem kartki z Wenecji będzie oczywiście mój facet - opowiada użytkowniczka internetowego serwisu aukcyjnego, gdzie wystawia kartki pan Krzysztof.

Z kolei nauczycielka z okolic Mińska Mazowieckiego skorzystała z propozycji z powodu... wścibskiego listonosza. - Doręczyciela bardzo interesuje, co i do kogo przychodzi. Ostatnio nawet naśmiewał się z męża, że odbieram dużo korespondencji. Zamierzam wysłać kartkę do męża i podpisać ją tylko imieniem. Listonosz będzie miał o czym rozpowiadać, bo to straszny gaduła - śmieje się.

Kupujący mają do wyboru kilka wzorów kartek. Można je obejrzeć na aukcjach Allegro i na stronie internetowej www.krt.republika.pl. Jest m.in. pocztówka z gondolami i balkonem, z którego szekspirowska Julia rozmawiała z ukochanym. Ale największym powodzeniem cieszą się widokówki z olimpiady zimowej, która rozpocznie się w Turynie 10 lutego. Użytkownicy Allegro zamawiają nawet po kilka sztuk. Podają też teksty, które mają zostać wypisane na kartkach. Można je mieć już za złotówkę plus koszt znaczka.

Drożdżyński nie podróżuje do wszystkich miejsc, z których wychodzą kartki. Korzysta z pomocy znajomych pracujących za granicą.