Koziński został nowym wojewodą mazowieckim

Tomasz Koziński, dotychczasowy burmistrz stołecznej dzielnicy Praga Południe, odebrał wczoraj z rąk premiera nominację na nowego wojewodę mazowieckiego.

Już w chwilę później pojawił się w urzędzie, by przejąć obowiązki od odchodzącego wojewody Leszka Mizielińskiego (SLD).

Koziński zapowiedział, że jeszcze dziś wystąpi do premiera z wnioskiem o powołanie na swoich zastępców dwóch innych stołecznych samorządowców - Jacka Sasina i Cezarego Pomarańskiego. Obydwaj rywalizowali z nim o stanowisko wojewody.

Koziński ma 50 lat, urodził się w Warszawie. Tu skończył AWF, przez wiele lat pracował jako trener i nauczyciel. Przed niespełna miesiącem obronił pracę magisterską z zarządzania w Wyższej Szkole Finansów im. Koźmińskiego. Karierę polityczną zaczął od Porozumienia Centrum, potem przeszedł do PiS. - W środowisku braci Kaczyńskich jestem od zawsze - wyznaje. Jest radnym województwa, szefem klubu PiS w sejmiku. Ostatnio był burmistrzem warszawskiej dzielnicy Praga Południe. Zasłynął, gdy 1,5 miesiąca temu złożył do prokuratury doniesienie o szerzeniu pornografii w warszawskim alternatywnym klubie M25. Chodziło o kontrowersyjny spektakl śląskiej grupy teatralnej Suka Off. Koziński spektaklu nie widział, oparł się na doniesieniach gazety "Fakt". Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa.

Z jakim pomysłem idzie do urzędu wojewódzkiego? - Najpierw muszę się tam znaleźć i rozpoznać sytuację. Za wcześnie na jakieś konkretne zapowiedzi - mówi nowy wojewoda.