Pomysł komentują ludzie kultury i sportowcy

Beata Tyszkiewicz, aktorka

Jeżeli Gmina Żydowska chce kupić ten dom i przekazać wadowiczanom, to bardzo piękny gest. Jeżeli Gmina odstąpiłaby od swojego pomysłu i dom znowu byłby na sprzedaż, to wtedy poparłabym zbieranie pieniędzy, co więcej, sama bym się dołożyła!

Olgierd Łukaszewicz, aktor

To piękna idea i z wielką chęcią ją popieram. Ale nie bezwarunkowo. Kwota, jakiej żąda właściciel domu, jest ogromna i wydaje mi się, że ktoś chce na tym zarobić. Jeżeli Kościół miałby zbierać te pieniądze, to najpierw powinna być określona rzeczywista cena.

Kazimierz Kutz, reżyser

Ja się dziwię, że Kościół do tej pory nic w tej sprawie nie zrobił. Myślę, że zbiórka pieniędzy na ten dom to dobry pomysł. Ogólnie nie mam nic przeciwko temu.

Wojciech Kilar, kompozytor

To świetny pomysł. Najpierw myślałem, że już dawno rząd powinien kupić ten dom i byłoby po wszystkim. Ale teraz jestem przekonany, że to byłby piękny gest, gdyby naród, Polacy podziękowali w ten sposób Papieżowi.

Kazimierz Kaczor, aktor

Jeśli dostałbym wyraźny sygnał o tym, że Kościół zwraca się do nas o taki gest, to poparłbym go bez zastanowienia. Jestem pewien, że cały naród taką inicjatywę poparłby i potraktował jako swój obowiązek.

Roman Kosecki, piłkarz obecnie poseł PO

Jestem jak najbardziej za! To sprawa narodowa. Dzięki takiej akcji wszyscy Polacy mogliby stać się właścicielami tego domu, co chyba jako rodakom Ojca Świętego nam się należy. Myślę, że bez problemu uzbieralibyśmy i 5 mln dol.

Paweł Papke, siatkarz reprezentacji Polski

Dom, w którym mieszkała rodzina Wojtyłów, powinien zostać własnością całego narodu. Nie wiem, czy powinno go kupić państwo, czy Kościół katolicki. Jeśli będzie ogłoszona zbiórka, to na pewno się dorzucę.