"Epoka lodowcowa 2" w marcu

31 marca 2006 na ekrany polskich kin trafi film animowany "Epoka lodowcowa 2?, kontynuacja wielkiego przeboju z roku 2002, który w Polsce obejrzało blisko 750 tys. widzów.

W "Epoce lodowcowej 2" pojawiają się bohaterowie, których znamy z wcześniejszego filmu: leniwiec Sid, mamut Maniek i tygrys szablozęby o imieniu Diego. W polskiej wersji językowej wcielą się w nich ponownie: Cezary Pazura (Sid), Piotr Fronczewski (Diego) i Wojciech Malajkat (Maniek).

Obok nich w filmie pojawią się nowe postacie, a wśród nich:

Szybki Tosiek

przebiegły pancernik, który rozgłasza pogłoski o rychłym końcu świata, by sprzedać jak najwięcej sprzętu ratunkowego, głosu użyczy mu Tomasz Steciuk

Ellie

pani mamutowa, która wcześnie straciła rodziców i wychowana została przez stado oposów. Przemówi do nas głosem Kariny Szafrańskiej

Crash i Eddzie

para braci-oposów, którzy bez przerwy pakują w kłopoty siebie i innych. W polskiej wersji językowej Crashowi głosu użyczy Jacek Kawalec, a Eddiemu - Krzysztof Szczerbiński.

W pierwotnej informacji przesłanej do redakcji nie znalazła się informacja o Wiewiórze. Aby uspokoić naszych Czytelników, skontaktowaliśmy się z dystrybutorem, który poinformował nas, że w drugiej części "Epoki..." tego bohatera nie zabraknie.