Superpremiera "Opowieści z Narnii"

W środę 7 grudnia odbędzie się uroczysta światowa premiera niecierpliwie wyczekiwanej ekranizacji pierwszej części siedmioksięgu C.S. Lewisa "Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa"

"Opowieści z Narnii" zostały wybrane na tegoroczny pokaz dla rodziny królewskiej w Royal Albert Hall w Londynie. Pokazy te odbywają się od 1896 roku, kiedy to czterdziestu członkom rodziny królewskiej zaprezentowano ponad dwadzieścia filmów krótkometrażowych. Jeden z organizatorów tych seansów, Peter Hore, tak komentuje najnowszy wybór: Jesteśmy szczęśliwi, że udało się nam pozyskać "Opowieści z Narnii" do tegorocznej, pięćdziesiątej dziewiątej z kolei, imprezy. Jestem przekonany, że będzie to wyjątkowe spotkanie ludzi kina i naszych szczególnych widzów.

Swoją obecność na premierze zapowiedzieli: Książę Walii, księżna Kornwalii, twórcy i aktorzy "Opowieści z Narnii" oraz wiele postaci znanych ze sceny i ekranów, m.in.: sir Cliff Richard, Clive Owen, Elle MacPherson, Joan Collins, Annie Lennox, rodzina Osbourne'ów. Royal Albert Hall wraz z ogrodami Kensington w ten wyjątkowy wieczór staną się krainą wiecznej zimy i lodowym pałacem Białej Czarownicy. Goście będą kroczyć po białym dywanie (a nie jak zwykle po czerwonym). Organizatorzy gwarantują dużo śniegu i prawdziwe lodowisko.

Po uroczystej premierze film wejdzie na ekrany kin na całym świecie. W Polsce "Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa" pojawią się 6 stycznia.

Film opowiada historię czwórki rodzeństwa, które przez drzwi starej szafy trafia do tajemniczego świata Narnii. Tam dzieci muszą stawić czoło złej Białej Czarownicy, która na tę piękną krainę rzuciła czar wiecznej zimy. Rodzeństwo bohatersko staje do walki ramię w ramię z królewskim Lwem Aslanem oraz innymi niesamowitymi stworzeniami zamieszkującymi Narnię.