Hollywood wystawiony na sprzedaż

Słynne litery układające się w napis ?Hollywood? zostały wystawione na sprzedaż na portalu aukcyjnym eBay

Napis "Hollywood" informujący podróżnych, że przekraczają granice światowej stolicy filmu, znają nie tylko wielbiciele kina. Choć Hollywood nie jest już samodzielnym miastem, tylko jedną z dzielnic Los Angeles, tablice pozostały i są jedną z najlepiej kojarzonych konstrukcji na świecie. Budowę zainicjowali w 1923 r. reżyser Mack Sennett i wydawca Harry Chandler. Przez wiele lat litery były wykorzystywane w filmach, serialach i reklamach, stając się ikoną amerykańskiej kultury.

Pół wieku od narodzin stan techniczny liter bardzo się pogorszył. Zdecydowano, że stare będą zdemontowane i zastąpią je nowe. Tym sposobem napis trafił w prywatne ręce Hanka Bergera, a później Dana Bliss'a, który złożył zdemontowane litery w magazynie i czerpał profity ze sprzedaży kolekcjonerom kilku powycinanych elementów.

Dziś Bliss, z zawodu reżyser, zbiera pieniądze na nagranie filmu. Postanowił więc sprzedać litery, przy okazji licząc na darmową reklamę. Nabywca gotowy zapłacić minimum 300 tys. dol. dostanie specjalne oświadczenie właścicieli oraz certyfikaty oryginalności znaków.

Aukcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem internautów. Już pierwszego dnia strona miała ponad 20 tys. odsłon, a informację o niej nadało wiele stacji telewizyjnych.

Adres aukcji: www.ebay.pl/viItem?ItemId=5637020011