Pakistan: wybuch samochodu pułapki, są ofiary

W Karaczi w Pakistanie, wybuch samochodu-pułapki zabił co najmniej 3 osoby. Ponad 15 zostało rannych. Sprawcy zamachu pozostają nieznani.

Auto z ładunkiem wybuchowym było zaparkowane przed barem amerykańskiej sieci KFC. Prawdopodobnie materiały wybuchowe w aucie-pułapce zostały odpalone zdalnie. Potężna eksplozja była słyszalna także w innych dzielnicach Karaczi. Wybuch zniszczył bar fast food i sąsiedni biurowiec. Zapaliły się inne samochody i wypadły szyby z okien kilku budynków.

Do zamachu początkowo przyznało się nacjonalistyczne ugrupowanie-Armia Wyzwolenia Beludżystanu. Beludżystan to prowincja, położona w południowo-zachodniej części kraju. Rzecznik ugrupowania powiedział, że celem zamachu było biuro pakistańskiej firmy naftowej "Pakistan Petroleum Limited", znajdujące się obok baru KFC. Wkrótce jednak, kierownictwo ugrupowania zaprzeczyło swojemu udziałowi w zamachu w Karaczi.

"Pakistan Petroleum Limited" zarządza największymi w Pakistanie złożami gazu, które znajdują się w Beludżystanie. Armia Wyzwolenia Beludżystanu już wielokrotnie w przeszłości domagała się, aby rząd pakistański przeznaczył na rzecz lokalnej ludności więcej wpływów z wydobycia gazu z ich terytorium.