Taksówka dla psa i kota

W Japonii zyskują popularność taksówki dla zwierząt domowych. Przewożą głównie koty i psy, ale zapewniają również transport innych ulubieńców.

Taksówki oferują szeroki asortyment usług. Jeżeli właściciel zwierzęcia nie ma czasu, firma taksówkowa zapewnia opiekuna. Ten zawiezie naszego pupila na spacer, do psiego fryzjera, do kawiarni albo do hotelu dla zwierząt domowych.

Jeżeli zwierzę jest chore, a jego właściciel zajęty, taksówka zabiera je do weterynarza. W czasie jazdy opiekun rozmawia z chorym, aby ten nie czuł się opuszczony. Konkurujące firmy prześcigają się w oferowaniu różnych wygód i udogodnień. Mata do siedzenia jest po każdym kursie dezynfekowana. Zwierzątko dostaje wodę do picia. Niektóre taksówki są wyposażone w specjalne aparaty, emitujące jony ujemne, mające poprawiać samopoczucie czworonożnego pasażera.

Kursy taksówek można rezerwować przez internet. Cieszą się sporą popularnością. W czasie weekendu brakuje niekiedy miejsc. Przejazd z wynajętym opiekunem w regionie Tokio kosztuje, w przeliczeniu, około 150 złotych.