Malwina Ratajczak Miss Baltic Sea

Po sukcesie w kraju najpiękniejsza Polka ruszyła podbijać świat. Malwina Ratajczak z Krapkowic została Miss Baltic Sea.

Wybory odbyły się na statku płynącym ze stolicy Finlandii Helsinek do Tallina (Estonia). W konkursie wzięły udział panny z dziewięciu krajów leżących nad Morzem Bałtyckim, m.in. Rosji, Szwecji i Niemiec.

Wygrała Malwina Ratajczak, tegoroczna Miss Polonia. Nagrodą była korona i 1000 euro. Elżbieta Wierzbicka, prezes zarządu biura Miss Polonia: - Co jury spodobało się w Malwinie? Jej naturalność, skromność, dziewczęca uroda. Prawda jest taka, że Malwina była po prostu bezkonkurencyjna.

Przypomnijmy: Malwina Ratajczak pochodzi z Krapkowic, ma 19 lat, mierzy 176 cm wzrostu, ma brązowe oczy oraz wymiary 86-60-86. Lubi łowić ryby i jeździć na motorze. Jest tegoroczną maturzystką. By dobrze reprezentować Polskę, zdecydowała się na rok odłożyć studia.

Wśród finalistek konkursu była faworytką, jednak kiedy na kilka dni przed wyborami zdecydowała się obciąć włosy, wróżono jej klęskę. Odwaga jednak, jak widać, popłaca.

Malwina jest trzecią Polką, która sięgnęła po tytuł Miss Baltic Sea. W 1996 roku zdobyła go Agnieszka Zych, a pięć lat temu Mirosława Strojny. Mamy nadzieję, że dla Malwiny wybory Miss Baltic Sea są tylko wprawą przed finałem wyborów Miss World 2005, gdzie zmierzy się z ponad setką najpiękniejszych dziewczyn z całego świata. Do Chin jedzie za miesiąc, wybory natomiast odbędą się 10 grudnia.